Solidar Śląsko Dąbrow

Mają „Solidarność”, mają podwyżki

Wynagrodzenia zasadnicze pracowników firmy Dynamic Technologies Polska w Czerwionce-Leszczynach wzrosną w przyszłym roku o 15,9 proc. Podwyżki w tej wysokości to efekt uzgodnień między przedstawicielami pracodawcy i „Solidarności”.

Jak poinformował Dawid Brożek, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Silesia, która zasięgiem swojego działania obejmuje także spółkę Dynamic, rozmowy płacowe zakończone zostały 15 grudnia. Strony uzgodniły, że wzrostem płac objęta zostanie cała załoga. Pracownicy produkcyjni otrzymają podwyżki od stycznia 2023 roku, a pozostałe osoby zatrudnione w spółce od kwietnia. – W praktyce, w zależności od wysokości stawek poszczególnych osób, podwyżka wyniesie od 450 zł brutto do 600 zł brutto. Pracownicy są zadowoleni, objęliśmy ten zakład w 2019 roku i są to trzecie negocjacje płacowe, które udało nam się zakończyć z sukcesem – mówi przewodniczący.

Dynamic Technologies Polska w Czerwionce-Leszczynach jest producentem części dla branży motoryzacyjnej. Spółka zatrudnia przeszło 300 osób.

aga