Solidar Śląsko Dąbrow

Korzystne zmiany w regulaminie płac

Solidarność w spółce Sandvik Polska w Katowicach uzgodniła z pracodawcą korzystne dla załogi zmiany w regulaminie wynagradzania. Gwarantują one m.in systematyczne podwyżki dla nowo przyjmowanych pracowników oraz utrzymanie na dotychczasowym poziomie nagród jubileuszowych i odpraw emerytalnych. 
 
Zmieniony regulamin wynagradzania zacznie obowiązywać od 1 stycznia. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane przez zarząd spółki i stronę związkową 20 grudnia. – Wysokość nagród jubileuszowych i odpraw emerytalnych dotychczas była wyliczana na podstawie średniej płacy w firmie. W związku z przyjęciem znacznej liczby nowych pracowników ta średnia spadła. Jednak udało nam się przekonać pracodawcę, aby nagrody i odprawy utrzymać na dotychczasowym poziomie – mówi  Rafał Mikołajczyk, szef zakładowej Solidarności
 
Na wniosek związkowców do regulaminu płac włączony został zapis dotyczący regularnych  podwyżek dla początkujących pracowników. – Przy każdej kolejnej umowie ich płace będą rosły. O wysokości podwyżek będzie decydował pracodawca m.in. na podstawie okresowych ocen pracy danego pracownika – tłumaczy przewodniczący. 
      
Spółka Sandvik Polska zatrudnia około 200 pracowników. Zakład produkuje narzędzia do obróbki skrawaniem.
 
bg
źródło foto: pixabay.com/CC0
 

Dodaj komentarz