Solidar Śląsko Dąbrow

Kontrakt przedłużony o kolejny miesiąc

Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia poinformował o przedłużeniu do końca lutego kontraktu na leczenie pacjentów prywatnej klinice EuroMedic Medical Center w Katowicach. Szpital w dalszym ciągu będzie mógł świadczyć usługi na oddziałach: kardiologia, kardiochirurgia, chirurgia ogólna, chirurgia naczyniowa, ortopedia oraz traumatologia. – Klinika normalnie pracuje, przyjmujemy pacjentów. Mamy nadzieję, że centrala NFZ pozytywnie odpowie na naszą kolejną prośbę o rozpatrzenie zażalenia na decyzję śląskiego oddziału NFZ w sprawie wypowiedzenia kontraktu – mówi dr Jan Borzymowski, przewodniczący Solidarności w EuroMedic.

31 stycznia grupa kilkudziesięciu pracowników placówki pojechała do Warszawy, by zabiegać o spotkanie z zarządzającymi Narodowym Funduszem Zdrowia. Ich przedstawicieli przyjęli zastępcy prezesa NFZ Zbigniew Treter i Wiesława Kłos. – Rozmowy były konstruktywne. Mamy nadzieję, że kontrakt dla EuroMedic zostanie przedłużony – mówił po zakończeniu spotkania dr Borzymowski. Pracownicy kliniki złożyli też petycję w Kancelarii Premiera oraz w siedzibie Ministerstwa Zdrowia.

EuroMedic miał kontrakt z NFZ podpisany na trzy lata. Jednak we wrześniu 2013 roku, po dwóch latach obowiązywania umowy, NFZ ją wypowiedział, nie podając przyczyny. Kontrakt wygasał z końcem ubiegłego roku, jednak po protestach pracowników kliniki okres jego wypowiedzenia został przedłużony do końca stycznia.

Dodaj komentarz