Solidar Śląsko Dąbrow

Kontrakt dla EuroMedic przedłużony

Śląski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia podjął decyzję o przedłużeniu do końca stycznia okresu wypowiedzenia kontraktu na leczenie pacjentów klinice EuroMedic Medical Center w Katowicach – poinformował dr Jan Borzymowski, przewodniczący tymczasowej komisji zakładowej NSZZ Solidarność w placówce. Wyjaśnia, że przedłużenie okresu wypowiedzenia kontraktu o miesiąc oznacza, że w tym czasie klinika będzie mogła normalnie funkcjonować, przyjmować i leczyć pacjentów czekających w kolejce. – Ten czas pozwoli też na zakończenie wszystkich procedur związanych ze sporem administracyjnym pomiędzy naszym szpitalem i NFZ oraz na rozpatrzenie zażalenia złożonego przez zarząd kliniki do prezesa NFZ – dodaje dr Jan Borzymowski.

Po ogłoszeniu decyzji dyrektora Śląskiego Oddziału NFZ pracownicy EuroMedic poinformowali o zakończeniu okupacji siedziby NFZ w Katowicach. Protest rozpoczął się 17 grudnia, a 23 grudnia późnym wieczorem został zawieszony. – Już zabraliśmy wszystkie nasze rzeczy, które zostały w jednym z pomieszczeń NFZ – mówi dr Borzymowski.

Podkreśla, że podczas strajku okupacyjnego pracownicy szpitala pokazali ogromną determinację. – Potrafiliśmy solidarnie bronić swojego zakładu pracy, bo jesteśmy przekonani, że leczymy pacjentów według najlepszych europejskich standardów. Wszystkim pracownikom kliniki chciałbym bardzo serdecznie podziękować za to, że mieli odwagę wziąć udział w strajku okupacyjnym w obronie swoich miejsc pracy. Słowa podziękowania kieruję także do wszystkich osób, które w tych trudnych dniach nas wspierały – dodaje dr Jan Borzymowski.

EuroMedic miał kontrakt z NFZ podpisany na trzy lata. Jednak we wrześniu tego roku, po dwóch latach obowiązywania umowy, NFZ ją wypowiedział, nie podając przyczyny.

Dodaj komentarz