Solidar Śląsko Dąbrow

Konkurs „Zielona Przestrzeń” rozstrzygnięty

5 maja Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił listę laureatów I edycji Konkursu „Zielona Przestrzeń”. Znalazło się na niej 31 miejscowości, do których trafi w sumie 6,5 mln zł. Za te pieniądze powstaną nowe parki, skwery i infrastruktura służąca do edukacji ekologicznej.

Jak poinformował katowicki Fundusz, wsparcie uzyskały te wnioski, które wyróżniły się kreatywnością i pomysłowością w sposobie zagospodarowania terenu oraz zaangażowaniem lokalnej społeczności w przygotowanie projektu i jego realizację. Laureaci konkursu otrzymają od 54 tys. zł do 250 tys. zł. Wśród miejscowości z najwyższym dofinansowaniem znajdują się m.in. Tarnowskie Góry, Pszów, Czechowice-Dziedzice i Ogrodzieniec.

Budowa parku sensorycznego w Mysłowicach, Leśnego Parku Przygód na terenie gminy Psary, czy Ekoparku w Kuźni Raciborskiej – to tylko kilka przykładów inwestycji, które zostaną zrealizowane dzięki wsparciu Funduszu.

„Zielona Przestrzeń” jest jednym z siedmiu nowych programów ogłoszonych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w 2023 roku. Celem programu jest odbetonowanie śląskich miast.

aga
źródło foto: pixabay.com/CC0