Solidar Śląsko Dąbrow

Kolejne wyzwanie dla Kubiaka

Łukasz Kubiak, członek Solidarności z kopalni Jankowice w Rybniku wystartuje w rozpoczynającym się 18 maja na Węgrzech Pucharze Świata w formule K-1 Rules. – To jedno z najważniejszych wyzwań w mojej karierze. Będę miał okazję możliwość zaprezentowania swojego stylu walki i umiejętności szerszemu gronie publiczności. Dobre występy mogą przełożyć się na ciekawe propozycje  oraz nawiązanie nowych kontaktów – mówi przed wyjazdem na zawody 28-letni górnik z rybnickiej kopalni. W zawodach organizowanych przez WAKO wezmą udział silne ekipy z Rosji, Ukrainy i Białorusi.

Zawody na Węgrzech są jednym z najważniejszych, ale nie jedynym z  punktów tegorocznego napiętego kalendarza występów Łukasza Kubiaka. Planuje również start w  mistrzostwach Polski w swojej koronnej dyscyplinie – w taekwon-do ITF. Od tego, jak się zaprezentuje podczas tych zawodów, zależy jego udział w jesiennych mistrzostwach Europy w taekwon-do, a podium podczas tych mistrzostw to w tym roku główny i bardzo realny cel Łukasza Kubiaka.

Ten rok jest dla Kubiaka bardzo pracowity, a jednocześnie pełen sukcesów. W lutym, po dwóch latach przerwy, z sukcesem wystartował w Pucharze Polski w taekwon-do,  zdobywając dwa brązowe medale i uzyskała kwalifikacje do mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.  W marcu wziął udział w mistrzostwach Polski w kick-boxingu low-kick, gdzie wywalczył tytuł mistrza Polski w kategorii do 57 kg. W kwietniu Kubiak wygrał drugą walkę zawodową toczoną na pełnych zasadach Muay Thai na Słowacji i po tym zwycięstwie dostał propozycje walki o pas mistrza Euroligi. Pojedynek miał się odbyć 14 maja, został jednak odwołany z powodu problemów zdrowotnych rywala. – Może dobrze się stało, bo dzięki temu w pełni sił, bez żadnej kontuzji pojadę na Puchar Świata – mówi Kubiak.

Łukasz Kubiak od 15-tego roku życia trenuje taekwon-do ITF . Ale próbuje też sił w innych sportach walki. Ma już za sobą nawet debiut na bokserskim ringu. Łukasz jest górnikiem w kopalni Jankowice w Rybniku. Od początku pracy należy do zakładowej Solidarności. Jego sportową karierę wspiera Śląsko-Dąbrowska Solidarność. Odwdzięcza się walcząc z logo Solidarności na strojach i  odnosząc zwycięstwa.
 

Dodaj komentarz