Solidar Śląsko Dąbrow

Kalendarz niezwykłej fundacji

W biurze Fundacji im. Grzegorza Kolosy w Katowicach na ulicy Floriana 7 można już kupić specjalne kalendarze-cegiełki na 2012 rok. Dzięki pieniądzom uzyskanym z ich sprzedaży wiele dzieci z niezamożnych rodzin będzie mogło wyjechać w przyszłym roku na letnie kolonie i obozy.

– W zeszłym roku udało nam się sprzedać prawie 1600 kalendarzy, w tym roku mamy przygotowane 2500 sztuk. Kalendarz tak jak w zeszłym roku kosztuje 10 zł. To niewiele, ale dzięki temu zebraliśmy w zeszłym roku prawie 16 tys. zł, a za taką kwotę można wysłać na prawdziwe wakacje sporą grupkę dzieciaków – mówi Wioletta Sznapka, kierownik Fundacji.
Od 1992 roku Fundacja im. Grzegorza Kolosy organizuje wyjazdy wakacyjne do ośrodków w Polsce i za granicą dla dzieci i młodzieży z naszego regionu. Dzięki dopłatom Fundacji gorzej sytuowani rodzice mogą wysłać swoje pociechy na wakacyjny wypoczynek nawet o przeszło 40 proc. taniej. W tym roku kwoty dofinansowania wynosiły od 150 zł do nawet 400 zł. Dodatkowo dla dzieci z najuboższych rodzin Fundacja organizuje darmowe kolonie i obozy. W te wakacje z oferty Fundacji skorzystało 2308 dzieciaków. – Bez pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży kalendarzy ta liczba na pewno byłaby mniejsza – zaznacza Wioletta Sznapka.

Fundację można wesprzeć również w inny sposób, na dodatek zupełnie darmowy. Posiada ona status organizacji pożytku publicznego. Oznacza to, że każdy może przekazać na jej konto 1 proc. swojego podatku. Aby to zrobić wystarczy, we wniosku PIT wpisać w odpowiednim polu nazwę fundacji (FUNDACJA IM. G. KOLOSY) oraz nr KRS (0000111954). Naprawdę warto o tym pamiętać. Najlepiej od razu zaznaczyć sobie w kalendarzu, rzecz jasna, w kalendarzu Fundacji im. Grzegorza Kolosy.
 

Dodaj komentarz