Solidar Śląsko Dąbrow

Jubileuszowa edycja „Zielonych czeków”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczął już przyjmowanie zgłoszeń w konkursie „Zielone czeki”. To jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów proekologicznych w regionie.

Z uwagi na fakt, że w tym roku przypada 30. rocznica powstania Funduszu, do laureatów konkursu trafią specjalne jubileuszowe statuetki. – Mogę zdradzić, że przygotowaliśmy tylko pięć takich statuetek – cztery dla każdej kategorii oraz jedną, gdyby Kapituła zdecydowała się na przyznanie w tym roku nagrody specjalnej – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Tegoroczne „Zielone czeki” zostaną przyznane w czterech kategoriach. Są to: „Ekologiczna osobowość roku”, „Gmina przyjazna dla czystego powietrza”, „Inwestycja proekologiczna roku” oraz „Programy i akcje na rzecz ochrony przyrody oraz edukacji ekologicznej”.

Poza jubileuszową statuetką nagrodami w konkursie będą czeki o wartości 10 tys. zł oraz dyplomy honorowe dla wyróżnionych. Dodatkowo, regulamin konkursu pozwala Kapitule na przyznanie nagrody specjalnej. Termin składania wniosków w konkursie upływa 31 marca. Laureatów tegorocznej edycji „Zielonych czeków” poznamy do końca kwietnia.

Konkurs jest organizowany od 1994 roku. Do tej pory Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał ponad 300 „Zielonych czeków” za działalność na rzecz ochrony środowiska.

ak
źródło foto: WFOŚiGW w Katowicach