Solidar Śląsko Dąbrow

Internetowa petycja do premiera

Wszyscy, którzy nie zgadzają się na wydłużenie wieku emerytalnego i chcą w tej sprawie ogólnokrajowego referendum, mogą ze strony www.referendumemerytalne.pl wysłać w tej sprawie petycję do premiera Donalda Tuska.
 
Na stronie www.referendumemerytalne.pl  znajduje się specjalny formularz, za pomocą którego można wysłać mail na adres Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Na podpis internautów czeka gotowa treść petycji do szefa rządu „Proszę o wstrzymanie prac nad ustawą o podniesieniu wieku emerytalnego do czasu przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w tej sprawie. Polacy mają prawo do wypowiedzenia się w tej sprawie.” Do maila można też dołączyć własne uwagi w sprawie zmian w systemie emerytalnym.
 
Na stronie znajduje się też kalkulator emerytalny, dzięki któremu można obliczyć wiek przejścia na emeryturę według zasad zapowiedzianych przez Donalda Tuska w expose. Wystarczy podać płeć i swoją datę urodzenia. Z tej strony można też pobrać druki poparcia wniosku o referendum w sprawie zachowania obecnych rozwiązań emerytalnych, a także elektroniczne wersje plakatów i ulotek promujących akcję zbierania podpisów.
 
Podpisy pod wnioskiem w sprawie referendum emerytalnego zbierane są w całym kraju przez wszystkie struktury NSZZ Solidarność. W akcję włączyły się też inne związki zawodowe i organizacje pozarządowe. Do NSZZ Solidarność napływa też wiele deklaracji poparcia od indywidualnych osób, które we własnych środowiskach prowadzą zbiórkę podpisów pod wnioskiem w sprawie referendum. Wypełnione i podpisane wnioski wysyłają następnie na adres Komisji Krajowej NSZZ Solidarność lub dostarczają do najbliższej organizacji związkowej NSZZ  „S”.

źródło: Dział Informacji Komisji Krajowej

Dodaj komentarz