Solidar Śląsko Dąbrow

Gotowi zawiesić blokadę

Jeśli przedstawiciele resortów gospodarki i skarbu przystąpią do rzeczowego dialogu na postulatów związków zawodowych działających w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, jesteśmy gotowi zawiesić planowaną na 26 kwietnia blokadę wysłki węgla – zadeklarowali przedstawiciele Międzyzakładowego Komitet Protestacyjno-Strajkowy JSW S.A  po dzisiejszym posiedzeniu Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego w sprawie sytuacji w tej spółce.

Prezydium WKDS, w skład którego wchodzą m.in. wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz i szef Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz, zaprosiło na to posiedzenie przedstawicieli zarządu JSW i związków zawodowych działających w spółce.

Związkowcy podkreślili, że ewentualne uzgodnienie i podpisanie porozumienia, które mogłoby zakończyć konflikt w spółce, nie jest możliwe bez zaangażowania przedstawicieli ministerstwa gospodarki i ministerstwa skarbu państwa.  Na wniosek wojewody we wtorek 26 kwietnia o godz. 10.00 odbędzie się kolejne posiedzenie komisji, już z udziałem przedstawicieli obu resortów. Wojewoda zaapelował do przedstawicieli MKPS, aby w związku z tym zawiesili planowaną na ten sam dzień akcję w postaci blokady wysyłki węgla.

– Deklaracja o zawieszeniu protestu jest naszą odpowiedzią na apel wojewody. Czekamy do piątku 22 kwietnia na potwierdzenie, że w posiedzeniu rzeczywiście wezmą udział pełnomocni przedstawiciele resortu gospodarki i resortu skarbu. Gdy takie potwierdzenie otrzymamy, to Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy podejmie decyzję o zawieszeniu blokady – poinformował Roman Brudziński, wiceszef Solidarności w JSW S.A. – Jeśli jednak  przedstawiciele obu resortów nie przybędą na spotkanie lub jeśli w  trakcie rozmów okaże się, że dialog jest tylko pozorowany, to jeszcze  tego samego dnia odwiesimy blokadę – podkreślił Brudziński.

 

Dodaj komentarz