Solidar Śląsko Dąbrow

Górnicy z JSW kontynuują protest

Akcja protestacyjna jest kontynuowana we wszystkich kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Strajkujący górnicy czekają na wynik poniedziałkowych rozmów z udziałem mediatora – mówi Sławomir Kozłowski, przewodniczący Solidarności w JSW.
 
Strajk cały czas ma charakter rotacyjny, górnicy przebywają w cechowniach kopalń. – Na dół zjeżdżają tylko te służby, które są tam niezbędne, np. zajmujące się odwadnianiem – podkreśla Andrzej Ciok, przewodniczący Solidarności w kopalni Jas-Mos.
 
Rozmowy  z udziałem mediatora Longina Komołowskiego zaplanowane zostały na 2 lutego. To wynik piątkowego spotkania przedstawicieli MKPS, rady nadzorczej, zarządu spółki i nadzoru właścicielskiego. W spotkaniu nie brał udziału prezes Jarosław Zagórowski.
 
Na poniedziałek MKPS zapowiedział rozpoczęcie czynnej solidarnościowej akcji protestacyjno-strajkowej w całym górnictwie. – Pojawiły się też informacje, że mieszkańcy tych miast i gmin, w których działają kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej planują protesty na ulicach w geście solidarności ze strajkującymi górnikami – dodaje Sławomir Kozłowski.
 
Strajk w JSW rozpoczął się 28 stycznia. Górnicy domagają się m.in. odwołania prezesa Jarosława Zagórowskiego, przywrócenia do pracy związkowców z kopalni Budryk oraz wycofania się zarządu z wypowiedzenia 3 umów zbiorowych. 

ak

 

Dodaj komentarz