Solidar Śląsko Dąbrow

Gmina przyszłości

Jaworzno jest jedną z trzydziestu gmin biorących udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Gmina przyszłości”. Przystąpiło do niego zgłaszając dwa duże projekty: ograniczenia niskiej emisji na terenie miasta i montaż kolektorów słonecznych w Szpitalu Wielospecjalistycznym. Ta druga inwestycja zrealizowana została dzięki pomocy finansowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Gospodarki, w ramach Ogólnopolskiego Programu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Lokalnych „Gaspol kibicuje klimatowi”.

O wyborze najbardziej ekologicznej gminy zdecydują przede wszystkim wymierne efekty przeprowadzonych działań: wielkość zmniejszonej emisji dwutlenku węgla, czy też zmniejszenie wydatków na energię. Chociaż konkurs rozstrzygnięty zostanie dopiero we wrześniu, jeszcze do końca lipca w wyborze „Gminy przyszłości” mogą brać udział internauci. Więcej informacji na temat sposobu głosowania znajduje się na stronie internetowej www.kibicujklimatowi.pl. Na zwycięskie gminy czekają ekologiczne nagrody: zestawy solarne z czterema kolektorami słonecznymi.
 

Dodaj komentarz