Solidar Śląsko Dąbrow

Głosują pracownicy komunikacji miejskiej

Nad ranem ruszyło referendum strajkowe w Tramwajach Śląskich i w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu. O godz. 16.00 głosować zaczną pracownicy PKM Świerklaniec.

– Głosowanie rozpoczęło punktualnie o 3.00.  Akcja prowadzona jest we wszystkich zajezdniach spółki: w Będzinie, Bytomiu, Chorzowie, Gliwicach i Katowicach. W każdym zakładzie mamy dwie urny – informuje Antoni Krzęciesa, przewodniczący Solidarności w Tramwajach Śląskich. Podkreśla, że dla pracowników spółki szczególnie istotne są dwa postulaty strajkowe. Pierwszy dotyczy pomocy dla przedsiębiorstw, które odczują skutki wejścia w życie unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego. Drugi, utrzymania rozwiązań emerytalnych, przysługujących pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnych i o szczególnym charakterze. Referendum w TŚ zakończy się późno w nocy. W sumie do głosowania uprawnionych jest ok. 2,5 tys. osób.

Pracownicy PKM Sosnowiec głosują od 4.00. – Już ok. ok. godz. 9.00 frekwencja przekroczyła 30 proc. Dla naszych pracowników ważne są wszystkie postulaty zgłoszone przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy – mówi Jan Baran z Solidarności PKM Sosnowiec. Referendum w tym zakładzie zaplanowane zostało na całą dobę i prowadzone jest w dwóch oddziałach, w Sosnowcu i w Dąbrowie Górniczej. W firmie zatrudnionych jest ok. 900 pracowników.

Natomiast w PKM Świerklaniec akcja referendalna rozpocznie się o godz. 16.00 i potrwa do godz. 8.00. Jak poinformował przewodniczący Solidarności w firmie Bronisław Malorny, uprawnionych do głosowania jest 288 pracowników.
 

Dodaj komentarz