Solidar Śląsko Dąbrow

Emerytalne miasteczko pod Sejmem

W środę pod Sejmem ponownie stanęło „emerytalne miasteczko” Solidarności. Związkowcy z różnych regionów i branż będą protestować nieprzerwanie do piątku 11 maja. W tym dniu zaplanowane zostało głosowanie rządowego projektu wydłużenia i zrównania wieku emerytalnego.

Podczas rozpoczętego dzisiaj posiedzenia Sejmu, przeprowadzone zostanie drugie czytanie projektu podwyższającego wiek emerytalny oraz projektu zmieniającego emerytury mundurowe. – Dzisiaj jesteśmy tutaj po to, aby zaapelować jeszcze do tych, którzy chcą przegłosować tę złą, tragiczną dla wszystkich ustawę. Nie możemy tylko narzekać, siedzieć przed telewizorem i wpisywać swoje niezadowolenie na forach internetowych. W pewnym momencie będziemy musieli wyjść na ulice – powiedział Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

Od rana akcję protestacyjną prowadzą związkowcy z Regionu Łódzkiego. Jutro w „miasteczku” zamieszkają członkowie Solidarności z  Regionu Dolny Śląsk i Regionu Śląsk Opolski, a od 19.00 wieczór do 9.00 rano następnego dnia protestować będzie Region Koszaliński Pobrzeże. W czwartek w „miasteczku” odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. i debata na temat zmian w emeryturach forsowanych przez koalicję rządzącą, ponieważ sejmowa komisja odrzuciła wniosek o publiczne wysłuchanie rządowego projektu.

11 maja kolejny dzień akcji protestacyjnych rozpocznie Sekretariat Banków Handlu i Ubezpieczeń oraz Sekretariat Przemysłu Spożywczego NSZZ Solidarność. Tego dnia w trakcie głosowania projektu zmian w emeryturach w pikiecie przed gmachem Sejmu wezmą udział związkowcy z całej Polski. 

Dodaj komentarz