Solidar Śląsko Dąbrow

„Dzień Roślin” w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

21 maja w Śląskim Ogrodzie Botanicznym obchodzony będzie „Dzień Roślin”. W programie imprezy znajdują się zajęcia edukacyjne dla dzieci oraz gry i zabawy.

Warsztaty z pszczelarstwa i zielarstwa, kiermasz z ekologiczną żywnością, promujący rękodzielników – to tylko część oferty przygotowanej dla uczestników tego wydarzenia. Jedną z atrakcji będzie także spotkanie z autorką bajek dla dzieci Aliną Przydatek i bohaterami jej utworów.

Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do godz. 18.00. Więcej informacji znajduje się na stronie www.obmikolow.robia.pl.

Wydarzenie zostało wpisane w Śląski Kalendarz Ekologiczny. To cykl świąt przyrodniczo-ekologicznych obchodzonych w formie pikników. W ich trakcie poruszane są zagadnienia dotyczące środowiska naturalnego. Celem imprez jest także promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Na uczestników pikników czekają gry terenowe, warsztaty ekologiczne, konkursy, wycieczki z przewodnikiem oraz projekcje filmów, wystawy i prelekcje naukowe.

Śląski Kalendarz Ekologiczny jest projektem dofinansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach kampanii „Śląsk dla Klimatu”.

aga
źródło foto: Śląski Ogród Botaniczny