Solidar Śląsko Dąbrow

Dwuetapowa podwyżka płac

Płace zasadnicze pracowników Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w ciągu najbliższych dwóch lat wzrosną o 400 zł brutto. 
 
Porozumienie w tej sprawie zawarte 16 grudnia pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem spółki zakłada, że podwyżka nastąpi dwuetapowo. Od 1 stycznia 2017 roku płace zasadnicze
w przedsiębiorstwie wzrosną o 200 zł brutto, a od początku 2018 roku o kolejne 200 zł.  
 
Jak zaznacza Eugeniusz Szerszeń, przewodniczący zakładowej Solidarności, ta umowa to kompromisowe rozwiązanie. W zamian za podwyżki wynagrodzeń zasadniczych strona związkowa zaakceptowała obniżenie premii kwartalnej o połowę. – Nie było łatwo się dogadać. Początkowo postulowaliśmy podwyżkę na 2017 rok i włączenie premii kwartalnej do płacy zasadniczej. Zarząd zaproponował z kolei podwyżkę rozłożoną na dwa lata przy jednoczesnym obcięciu premii kwartalnej. Po zważeniu za i przeciw, zgodziliśmy się na to rozwiązanie. Jest bardziej korzystne dla załogi, bo zyskuje pewność, że płace zasadnicze, a więc i wszystkie pochodne ich wynagrodzenia będą przez dwa lata rosły – mówi Eugeniusz Szerszeń.
 
Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zatrudnia
ponad 300 pracowników.
 
bea
źródło foto:chspwik.pl
 
 

Dodaj komentarz