Solidar Śląsko Dąbrow

Drugi dzień akcji

Debaty eksperckie w miasteczku namiotowym przed Sejmem i manifestacja przed Ministerstwem Edukacji Narodowej to główne punkty drugiego dnia akcji protestacyjnej w Warszawie.

Część protestujących w środę, mimo trudnych warunków pogodowych, noc spędziła w miasteczku namiotowym. O północy grupa demonstrantów urządziła pobudkę posłom nocującym w hotelu poselskim, przypominając im słowa hymnu narodowego.

Dziś do Warszawy przyjeżdżają kolejne grupy demonstrantów, w tym m.in. około tysiąca członków śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Tym razem ta grupa jest mniej liczna niż w środę, ponieważ większość chętnych do udziału w akcji zaplanowała swój wyjazd na sobotę, która będzie kulminacyjnym momentem czterodniowej akcji.

Początek debat eksperckich w miasteczku zaplanowano na godz. 11.00. Pierwszy z dwugodzinnych paneli dyskusyjnych będzie dotyczył polityki przemysłowej.  Wezmą w nim udział m.in. ekonomiści: prof. Ryszard Bugaj i ekspert w dziedzinie polityki klimatyczno-energetycznej dr Bolesław Jankowski. Od 14.00 do 16.00 potrwa debata na temat służby zdrowia pt.  „Zdrowie: system, pacjent, pracownik – misja czy zysk?”. Wezmą w niej udział m.in. , dr Adam Sandauer, honorowy przewodniczący Stowarzyszenia Pacjentów „Primum Non Nocere”, prof. Józefa Hrynkiewicz, posłanka na Sejm, specjalista polityki społecznej i była wiceminister zdrowia Ewa Kralkowska.

O godz. 12.00 przed budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej Sekretariat Nauki i Oświaty NSZZ Solidarność organizuje pikietę, podczas której planowe jest przekazanie petycji szefowej resortu. Potem nastąpi przemarsz demonstrantów do miasteczka namiotowego.

Zdjęcia z Ogólnopolskich Dni Protestu zobacz tutaj

Dodaj komentarz