Solidar Śląsko Dąbrow

Dołączyła kolejna kopalnia

Już 11 kopalń bierze udział w podziemnym proteście. Po nocnej zmianie do akcji przystąpiło 14 górników z kopalni Jankowice w Rybniku. Po południu mają do nich dołączyć koledzy z porannej zmiany. Koniec pierwszej zmiany będzie też początkiem protestu w kolejnych kopalniach.
 
Według danych górniczej „Solidarności” zebranych na godz. 9.00, w podziemnym proteście w śląskich kopalniach bierze udział obecnie 200 górników. Po zakończeniu pierwszej zmiany ta liczba podobnie jak w środę ma wzrosnąć do przeszło 500. 
 
Podziemny protest rozpoczął się w poniedziałek w trzech kopalniach w Rudzie Śląskiej: w Halembie, Pokoju i Bielszowicach oraz w katowickim Wujku. We wtorek dołączyli do akcji górnicy z Piasta i Ziemowita. W środę protest rozpoczęto w kopalniach: Bolesław Śmiały, Sośnica, Mysłowice-Wesoła i Murcki-Staszic. W czwartek dołączyły Jankowice.
 
Oprócz kroczącej akcji protestacyjnej pod ziemią, na piątek zapowiadany jest przemarsz górników ulicami Rudy Śląskiej. Udział w demonstracji zapowiedzieli reprezentanci innych branż polskiego przemysłu zagrożonych skutkami unijnej polityki klimatyczno-energetycznej.
 
ny
 

Dodaj komentarz