Solidar Śląsko Dąbrow

Dodatkowe wynagrodzenie za pracę sobotę

Solidarność z Yazaki Automotive Products Poland uzgodniła z dyrekcją zakładu, że pracownicy, którzy zdecydują się w lutym na pracę w soboty, otrzymają dodatkowe wynagrodzenie. – Propozycja podwyższenia wynagrodzenia za pracę w dniu wolnym wyszła od szefostwa naszej spółki. Ma to związek z planowanym zwiększeniem produkcji w tym miesiącu.  Za pracę w dniu wolnym pracownicy otrzymują podwójne stawki. W myśl podjętych uzgodnień dodatkowo otrzymają jeszcze 80 zł brutto za każdą przepracowaną sobotę – informuje Katarzyna Grabowska, przewodnicząca Solidarności w Yazaki Automotive Products Poland

Miniony 2013 rok pod względem płacowym był bardzo dobry dla załogi mikołowskiego zakładu. W sierpniu po trwającym pół roku sporze zbiorowym i referendum strajkowym podpisano porozumienie płacowe w spółce. Dzięki  temu w styczniu 2014 roku miesięczne wynagrodzenie pracowników realnie wzrosło, w stosunku do stycznia 2013 roku nawet o 14 proc. 

Spółka Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie, której właścicielem jest japoński koncern Yazaki, zajmuje się produkcją samochodowych wiązek elektrycznych. Zakład zatrudnia blisko 2 tys. pracowników.

źródło foto:yazaki-europe.com

 

Dodaj komentarz