Solidar Śląsko Dąbrow

Dodatek za pracę w dni świąteczne

Solidarnosc działająca w Centrum Serwisowym Pendolino w Olszynce Grochowskiej pod Warszawą uzgodniła z pracodawcą, że pracownicy, którzy będą pracować podczas najbliższych świąt, otrzymają specjalne dodatki w wysokości 200 zł brutto za każdy dzień.
 
Jak wyjaśnia Mirosław Breuer, przewodniczący Solidarności w Centrum Serwisowym Pendolino dodatek wypłacony zostanie za pracę na nocnej zmianie w Wigilię oraz na pierwszej i drugiej zmianie w Święta Bożego Narodzenia. Otrzymają go również osoby pracujące w noc sylwestrową, a także na dziennej i nocnej zmianie w Nowy Rok. – Serwisujemy i naprawiamy pociągi. Nasze centrum jest czynne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pracownicy przychodzą do pracy według harmonogramów, nie ma znaczenia, że w danym dniu wypada święto. Wskazujemy pracodawcy, że ten trud powinien im zrekompensować – mówi szef „S” w firmie.
 
Zakładowa Solidarność od kilku lat występuje do zarządu firmy o dodatek za pracę podczas Świąt Wielkanocnych, Bożego Narodzenia i w Nowy Rok. – Jeszcze nie zdarzyło się, żeby pracodawca odrzucił naszą prośbę. Zakażdym razem staramy się, żeby gratyfikacja była nieco wyższa. Tym razem też tak będzie. Za pracę podczas ostatnich Świąt Wielkanocnych pracownicy dostawali 150 zł brutto dodatku – dodaje Mirosław Breuer.
 
Podwarszawskie Centrum Serwisowe Pendolino zatrudnia blisko 150 osób. Solidarność jest jedynym związkiem zawodowym w firmie. Pracowników tego zakładu zasięgiem swojego działania obejmuje „S” działająca w spółce Alstom Konstal w Chorzowie.
 
aga
 

Dodaj komentarz