Solidar Śląsko Dąbrow

Do końca roku comiesięczne premie w Rafamecie

Comiesięczna premia wynosząca średnio 170 zł brutto będzie wypłacana do końca roku pracownikom Fabryki Obrabiarek Rafamet w Kuźni Raciborskiej. To efekt porozumienia zawartego pomiędzy zakładową Solidarnością, a kierownictwem firmy.

W połowie roku, po kilku miesiącach negocjacji płacowych w fabryce podpisane zostało porozumienie w sprawie wypłaty premii dla załogi w lipcu i w sierpniu, średnio po 170 zł brutto. Były one swego rodzaju rekompensatą za brak podwyżek płac zasadniczych. Związkowcy z zakładowej Solidarności już wtedy zapowiadali, że we wrześniu chcą wznowić rozmowy i będą dążyć do tego, aby te premie były wypłacane do końca roku. – Początkowo pracodawca w ogóle nie chciał o tym słyszeć. Tłumaczył, że portfel zamówień dla naszej fabryki wciąż pozostawia wiele do życzenia. Ostatecznie udało nam się jednak osiągnąć cel – mówi Jan Filas, przewodniczący Solidarności w Rafamecie.

Filas podkreślą, że zakładowa Solidarność już od dłuższego czasu skutecznie negocjuje z pracodawcą wypłaty premii i okazjonalnych nagród, bo to jedyny sposób na zrekompensowanie załodze braku podwyżek płac zasadniczych.

Fabryka Obrabiarek Rafamet zatrudnia ponad 360 pracowników. Zakład produkuje wielkogabarytowe obrabiarki specjalne.

bea
źródło foto:www.rafamet.com/materiały prasowe

 

 

Dodaj komentarz