Ciepłownicy, zbrojeniówka i kolejarze pomagają służbie zdrowia

10 tys. zł  zebrali członkowie NSZZ „Solidarność” z Tauron Ciepło w Katowicach, aby wesprzeć pracowników służby zdrowia w naszym regionie. – Z apelem o taką  pomoc zwróciłem się do załogi na początku kwietnia. Odzew był naprawdę budujący. Dziękuję wszystkim, którzy przekazali datki. W krótkim czasie uzbieraliśmy całkiem pokaźną sumę – mówi Tadeusz Nowak, przewodniczący „S” w Tauron Ciepło.

– Całość środków ze zbiórki przeznaczyliśmy na zakup masek, rękawiczek, przyłbic i innych środków ochronnych oraz płynów do dezynfekcji. Przekazaliśmy je Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, która rozdysponowała je do powiatowych stacji sanepidu w całym regionie – dodaje Nowak.

Podobne zbiórki prowadzą komisje zakładowe z całego regionu. Starają się pomagać służbie zdrowia nie tylko przekazując odzież ochronną i płyn do dezynfekcji. Reprezentanci „Solidarności” z Nitroergu w Krupskim Młynie oraz organizacji związkowych „S” w PKP PLK i PKP Cargo w Tarnowskich Górach oprócz masek i rękawic postanowili też ufundować pracownikom pogotowia ratunkowego ciepłe posiłki  w trakcie dyżurów. – Od 6 kwietnia dostarczamy też ciepłe posiłki kolegom z pogotowia w Tarnowskich Górach, w Tworogu i Kaletach. W trakcie wyczerpujących, długich dyżurów to naprawdę ważna pomoc. Może nie wygląda spektakularnie, ale okazało się, że jest bardzo potrzebna – mówi Piotr Nowak, wiceprzewodniczący śląsko-dąbrowskiej „S” i szef związku w Nitroergu.

Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” na wsparcie służby zdrowia przeznaczył 100 tys. zł. Za te pieniądze zakupiono m.in. maski, rękawiczki, odzież ochronną czy płyn do dezynfekcji. Pomoc trafiła do szpitali w Bytomiu, Jastrzębiu-Zdroju, Katowicach, Rybniku, Sosnowcu, Tarnowskich Górach i Wodzisławiu Śląskim oraz do Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „Repty” i kilku domów pomocy społecznej, gdzie działają organizacje NSZZ „Solidarność”. Odzież i inne środki ochronne oraz płyn do dezynfekcji przekazano również Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, a także Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i stacjom powiatowym.

ny
źródło foto: pixabay.com/CC0