Solidar Śląsko Dąbrow

Chrońmy różnorodność – segregujmy odpady

To hasło tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata”, do której tradycyjnie już przyłączyli się uczniowie śląskich szkół i mieszkańcy regionu.
Wojewódzkie podsumowanie kampanii miało miejsce 10 września w Koszęcinie. W zorganizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych finale akcji sprzątania leśnych szlaków uczestniczyły dzieci oraz młodzież z pobliskich szkół. – Najważniejszym efektem takich działań jest zmienianie postaw ludzi dorosłych, którym nie będzie wypadało wyrzucać śmieci do lasów i na dzikie wysypiska – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Andrzej Pilot z zarządu WFOŚiGW w Katowicach. Podkreślił, że niekontrolowane wysypiska odpadów stanowią jeden z największych problemów śmieciowych
w naszym regionie. – Co roku do przydrożnych rowów i na dzikie wysypiska trafia blisko 200 tys. ton odpadów. Dlatego każdy głos może to zmienić, zwłaszcza głos pochodzący od dzieci – dodał Andrzej Pilot.
Akcja „Sprzątanie świata” zainicjowana została w 1989 roku w Australii i polega na zbiorowym zbieraniu śmieci pozostawionych w różnych miejscach. W Polsce organizowana jest już po raz siedemnasty, patronuje jej Fundacja Nasza Ziemia.
Red.

Dodaj komentarz