Solidar Śląsko Dąbrow

Chcą gwarancji zatrudnienia

Solidarność z Nexteer Automotive Poland zwróciła się do zarządu firmy o udzielenie pisemnych gwarancji zatrudnienia dla pracowników zakładów w Tychach i Gliwicach. Apel jest konsekwencją redukcji w tyskim Fiacie, którego Nexteer jest kooperantem.

– Znaczną część produkcji naszego tyskiego zakładu dotychczas stanowiły układy kierownicze do montowanej w FAP Pandy Classic. Dlatego obawiamy się, że cięcia w Fiacie mogą przynieść bardzo negatywne skutki także dla naszej firmy – mówi Grzegorz Zmuda, szef Solidarności w Nexteer.

11 grudnia na portalu wnp.pl Rafał Wyszomirski, prezes Nexteer Automotive Poland zapowiedział, że kłopoty tyskiej fabryki Fiata nie spowodują konieczności zwolnień w zakładach Nexteer. – Uważamy, że ta wypowiedź powinna zostać poparta pisemnym, wiążącym zobowiązaniem uzgodnionym ze związkami zawodowymi. Tu chodzi o miejsca pracy, czyli kwestię o kluczowym znaczeniu dla naszych pracowników i ich rodzin – podkreśla Grzegorz Zmuda i dodaje, że jesienią tego roku z fabryki Nexteer w Tychach zwolniono 45 osób. – Wtedy zarząd tłumaczył te redukcje m.in. kryzysem na rynku motoryzacyjnym. Dzisiaj ten kryzys jest jeszcze bardziej widoczny, więc medialne zapowiedzi, że nie będzie kolejnych zwolnień, to jednak trochę za mało.

Zakłady Nexteer Automotive Poland w Tychach i Gliwicach zatrudniają łącznie ok. 1300 osób. Firma produkuje układy i kolumny kierownicze m.in. do produkowanych w Polsce samochodów Fiata i Opla.

Dodaj komentarz