Solidar Śląsko Dąbrow

Cała Polska sadzi drzewa

18 września na terenie całej Polski zorganizowana została akcja sadzenia drzew. Leśnicy ze wszystkich nadleśnictw rozdali w sumie milion sadzonek. Celem akcji jest przypominanie o znaczeniu drzew dla zdrowia ludzi i zachęcanie do ich sadzenia na prywatnych posesjach. 
 
Tegoroczną akcję #sadziMY zainaugurowała para prezydencka w należącym do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku leśnictwie Zdroje, które zostało najbardziej zniszczone przez „huragan stulecia” w sierpniu 2017 roku. Andrzej Duda z wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami i pracownikami Lasów Państwowych posadzili 64 tys. nowych drzew na powierzchni liczącej blisko 6,44 ha.
 
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach rozdała ok. 80 tys. sadzonek. – Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców województwa śląskiego, jak i opolskiego, które wchodzi w skład RDLP w Katowicach – mówi Marek Mróz, rzecznik prasowy katowickiej RDLP. Jak podkreśla, na chętnych czekały sadzonki m.in. świerków, sosen, jodeł, buków i lip. – Przygotowaliśmy także sadzonki drzew miododajnych, takich jak grusze i jabłonie, na zasadzaniu których bardzo nam zależy – dodaje Mróz.
 
ak
źródło foto: lasy.gov.pl
 
 
 

Dodaj komentarz