Solidar Śląsko Dąbrow

Bony świąteczne w Katowickich Wodociągach

Wszyscy pracownicy Katowickich Wodociągów SA otrzymali bony świąteczne w wysokości 190 zł. O ich przyznanie wnioskowały do pracodawcy dwa związki zawodowe działające w spółce. – To istotna pomoc, bo zarobki w firmie nie są zbyt wysokie – mówi Janusz Macherski, przewodniczący zakładowej Solidarności.

Oprócz wniosku o przyznanie bonów na święta, związkowcy zwrócili się też do zarządu spółki o przyznanie bonów z okazji przypadającego 10 maja Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej oraz o podwyżki wynagrodzeń. – Czekamy na odpowiedź pracodawcy dotyczącą tych postulatów. Mamy nadzieję, że podobnie jak w przypadku bonów świątecznych będzie korzystna dla załogi – mówi Macherski.

W spółce Katowickie Wodociągi zatrudnionych jest ok. 750 pracowników. Uzwiązkowienie wynosi 30 proc. załogi. Macherski, który kieruje zakładową organizacją „S” od września ubiegłego roku, ma  nadzieję, że pracownicy dostrzegą działania podejmowane przez Solidarność i będą zapisywali się do związku. – Od września przybyło nam 30 nowych członków. To sporo, ale czekamy na kolejnych pracowników. Im nas będzie więcej, tym łatwiej będzie prowadzić negocjacje z pracodawcą – mówi szef zakładowej Solidarności.

Kilka miesięcy temu ruszyła strona internetowa związku solidarnosc.wodociagi.katowice.pl. Za jej pośrednictwem związkowcy chcą informować wszystkich pracowników o tym, co dzieje się w firmie. – Spółka ma kilka oddziałów m.in. w Ligocie, Podlesiu i Dąbrówce Małej, ludzie pracują w ruchu ciągłym przez całą dobę, niektórzy bardzo rzadko przyjeżdżają do siedziby dyrekcji. Dzięki naszej stronie mogą na bieżąco śledzić, co dla nich robimy – podkreśla Janusz Macherski.

aga
 

 

Dodaj komentarz