Solidar Śląsko Dąbrow

Bonus na szkolne wyprawki

Dodatkowe 100 zł netto otrzymają w najbliższych dniach pracownicy spółki Sandvik Polska w Katowicach. To efekt starań zakładowej Solidarności o dofinansowanie przez pracodawcę szkolnych wyprawek dla dzieci.

– Jeszcze na początku roku zasygnalizowaliśmy prezesowi, że takie wsparcie byłoby przez ludzi bardzo dobrze odebrane. Przecież osoby, które mają dzieci w wieku szkolnym w każdym roku wydają na książki i przybory szkolne bardzo duże pieniądze. Pracodawca zadeklarował, że dołoży się do wyprawek. O jego obietnicy przypomnieliśmy mu w lipcu. Nam zależało na wyprawkach rzeczowych, ale prezes wyjaśnił, że firma musiałaby najpierw przygotować ich dokładny kosztorys. Z uwagi na to, że do rozpoczęcia roku szkolnego czasu pozostało niewiele, zaproponował, że na wyprawki dołoży ludziom po 100 zł netto – mówi Rafał Mikołajczyk, przewodniczący zakładowej Solidarności. Dodaje też, że zgodnie z decyzją pracodawcy dodatkowe pieniądze trafią do wszystkich pracowników Sandvik Polska, bez względu na to, czy są rodzicami dzieci w wieku szkolnym, czy nie.

Katowicka spółka Sandvik Polska zatrudnia ponad 140 pracowników. Firma jest światowym liderem w produkcji m.in.: narzędzi skrawających, stali kwasoodpornej, materiałów elektrooporowych i taśm transporterowych.

bea

 

Dodaj komentarz