Apel o solidarność w walce z epidemią

Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” podjął decyzję o przekazaniu 100 tys. zł na wsparcie służby zdrowia w naszym regionie,  m.in. zakup maseczek, odzieży ochronnej, środków dezynfekcji. Jednocześnie szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” Dominik Kolorz zaapelował do wszystkich członków związku o wsparcie pracowników służb zdrowia oraz pomoc osobom przebywającym na kwarantannie, a także seniorom.
– W tym trudnym czasie potrzebujemy solidarności. Takiej, która nie jest sprowadzana do roli historycznego hasła na sztandarach, ale rzeczywistą ideą, która nas wszystkich łączy. Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich organizacji związkowych NSZZ „Solidarność” w całym naszym regionie o wzajemną pomoc, a przede wszystkim o wsparcie tych, którzy znaleźli się na pierwszej linii walki o  powstrzymanie epidemii koronawirusa. Mam tu na myśli w głównej mierze ratowników medycznych, pracowników szpitali zakaźnych, pracowników sanepidów, ale w tej walce w różnym stopniu uczestniczą wszyscy pracownicy służby zdrowia – podkreślił Dominik Kolorz.  – Oni pokazują, że ich zawód to nie tylko praca, ale właśnie służba. Pełnią ją w warunkach niezwykle trudnych, narażając zdrowie i życie. Potrzebują naszej solidarności, naszej pomocy. Liczy się każdy gest, słowa wsparcia, słowa wdzięczności. Ale bardzo potrzebna jest też pomoc materialna i rzeczowa – dodał.
– Kolejną pilną sprawą jest wsparcie dla osób przebywających na kwarantannie oraz dla seniorów, którzy są szczególnie narażeni na skutki epidemii. I zdrowotne, i społeczne.  Zwracam się do Was o zorganizowanie pomocy m.in. w zakupach i opiekę oraz dobre słowo dla wszystkich tych ludzi, którzy dziś potrzebują Waszej pomocy – zaapelował przewodniczący.
oprac. ny