Solidar Śląsko Dąbrow

Akcja informacyjna w AMP

We wszystkich oddziałach ArcelorMittal Poland prowadzona jest akcja informacyjna, podczas której Solidarność wspólnie z pracodawcą przekonuje pracowników do przystąpienia do pakietu medycznego, ułatwiającego dostęp do lekarzy specjalistów. Koszty podstawowej wersji pakietu pokryje pracodawca.
 
– Żeby program został uruchomiony, musi przystąpić do niego 60 proc. załogi. Taki wymóg postawił ubezpieczyciel podczas negocjacji dotyczących ceny pakietu. Deklaracje pracowników będą zbierane do 30 listopada. Jeżeli zbierzemy ich odpowiednią liczbę, pakiet ruszy na początku przyszłego roku – informuje Lech Majchrzak, wiceprzewodniczący Solidarności w dąbrowskim oddziale AMP.
 
Jeśli pakiet wejdzie w życie, pracodawca będzie finansował pracownikom jego podstawową wersję, obejmującą m.in. dostęp do lekarzy 16 specjalizacji na terenie całego kraju. Pracownicy będą mieli także możliwość wykupienia szerszej oferty pakietu w jednej z kilku wersji proponowanych przez ubezpieczyciela oraz wykupienia pakietu dla członków swoich rodzin.
 
Jak podkreśla Lech Majchrzak, wprowadzenie pakietu w koncernie ma być sposobem na rozwiązanie problemów z absencją, na czym zależy i związkom, i pracodawcy. – Większość pracowników AMP to osoby w wieku 50 plus, które częściej potrzebują pomocy lekarzy specjalistów. Zdarza się tak, że pracownicy przebywają na długotrwałych zwolnieniach lekarskich, czekając na wizyty u lekarzy specjalistów. Jeżeli przystąpimy do pakietu, czas oczekiwania na specjalistyczne leczenie znacznie się skróci i pracownicy szybciej będą mogli wrócić do pracy – wyjaśnia związkowiec.
 
Uruchomienie pakietu medycznego w ArcelorMittal Poland było jednym z postulatów zgłoszonych przez związki zawodowe podczas tegorocznych negocjacji płacowych.
 
aga
źródło foto:pixabay.com/CC0
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.