10. rocznica katastrofy w kopalni Jas-Mos

6 lutego mija 10. rocznica katastrofy w kopalni Jas-Mos w Jastrzębiu Zdroju. W wyniku wybuchu pyłu węglowego na pozimie 700 metrów pod ziemią zginęło 10 górników. W poniedziałek o godz. 11.30 w cechowni kopalni odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary tragedii.

– Pamiętamy. Nie zapomnimy. To byli nasi koledzy, wśród nich członkowi Solidarności.10 lat temu, 6 lutego zjechali pod ziemię do pracy tak jak setki innych górników tej kopalni. Nie wiedzieli, że będzie to ich ostatni zjazd – mówi Bogdan Koziński, wiceprzewodniczący Solidarności w kopalni Jas-Mos.

Uroczystości w cechowni kopalni organizują wspólnie związki zawodowe i dyrekcja kopalni. Weźmie w nich udział kapelan górniczej Solidarności ks. prałat Bernard Czernecki.