Był sobie polski przemysł

 • Słynny polski kombajn

  Słynny polski kombajn

  Słynny polski kombajn

  Kombajny marki Bizon do dziś można spotkać na polach. Fabryka Maszyn Żniwnych, gdzie produkowano Bizony, przez dziesięciolecia była chlubą i wizytówką naszego przemysłu maszyn rolniczych. Dzięki determinacji załogi dzisiaj w Płocku nadal produkuje się kombajny, ale już pod zupełnie innym, zagranicznym szyldem.

  Czytaj więcej o: "Słynny polski kombajn"
 • Oferta ZREMB-u już nie na czasie

  Oferta ZREMB-u już nie na czasie

  Oferta ZREMB-u już nie na czasie

  W latach 90-tych reklamę gliwickiej fabryki wózków podnośnikowych ZREMB TVP emitowała w najlepszym czasie antenowym. Tę markę znał każdy Polak. W okresie świetności firma zatrudniała ok. 1,5 tys. pracowników. Początek lat 90-tych był ostatnim momentem, w którym zakład mógł spróbować powalczyć z zachodnimi konkurentami.

  Czytaj więcej o: "Oferta ZREMB-u już nie na czasie"
 • Zaprzepaszczona szansa polskiej motoryzacji

  Zaprzepaszczona szansa polskiej motoryzacji

  Zaprzepaszczona szansa polskiej motoryzacji

  Beskid był samochodem zupełnie wyjątkowym. Pod wieloma względami wyprzedzał konkurencje o dekadę. Mógł na długie lata stać się naszym hitem eksportowym i wizytówką polskiej motoryzacji. Stało się jednak inaczej. Czesi mają swoją markę Skoda, Rumuni Dacię, a my nie mamy nic.

  Czytaj więcej o: "Zaprzepaszczona szansa polskiej motoryzacji"
 • Przez 100 lat dawała ludziom pracę

  Przez 100 lat dawała ludziom pracę

  Przez 100 lat dawała ludziom pracę

  Szkło okienne, baloniki żarówkowe czy szklanki - chyba nie ma w Polsce osoby pamiętającej drugą połowę ubiegłego wieku, która przynajmniej raz w życiu nie zetknęłaby się z wyrobami Huty Szkła „Szczakowa”. Dzisiaj po hucie zostały tylko kominy i biurowiec. Hale i maszyny zostały już rozebrane.

  Czytaj więcej o: "Przez 100 lat dawała ludziom pracę"