Aktualności

Kanał RSS dla: Aktualności

Podwyżki w CEZ Produkty Energetyczne Polska

Podwyżki w CEZ Produkty Energetyczne Polska

Do 10 lipca na konta pracowników firmy CEZ Produkty Energetyczne Polska wpłyną wyższe wynagrodzenia. Podwyższenie funduszu płac o 4,75 proc. wynegocjowały działające w spółce organizacje związkowe. Dzięki staraniom związków w sierpniu załoga spółki otrzyma 800 zł brutto nagrody z okazji branżowego święta.

Czytaj więcej o: "Podwyżki w CEZ Produkty Energetyczne Polska"
 • Zagrali dla Śląska

  Zagrali dla Śląska

  Zagrali dla Śląska

  W sobotę 4 lipca w studiu telewizyjnym Polsatu w Warszawie odbył się koncert „Gramy dla Śląska”. Imprezę zorganizowano, aby wesprzeć walkę z koronawirusem w naszym regionie. W trakcie koncertu zorganizowano zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane na rzecz utworzenia Centrum Chorób Zakaźnych przy Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach.
  Czytaj więcej o: "Zagrali dla Śląska"
 • Program dla Śląska potrzebuje nowego otwarcia

  Program dla Śląska potrzebuje nowego otwarcia

  Program dla Śląska potrzebuje nowego otwarcia

  Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” opracował listę projektów, które powinny otrzymać priorytetową rangę w Programie dla Śląska. Jeden z nich to budowa na Śląsku instalacji IGCC (blok energetyczny gazowo-parowy ze zintegrowanym zgazowywaniem węgla). Dynamiczny rozwój tej technologii obserwowany jest szczególnie w Japonii.

  Czytaj więcej o: "Program dla Śląska potrzebuje nowego otwarcia"
 • Poparcie dla Andrzeja Dudy

  Poparcie dla Andrzeja Dudy

  Poparcie dla Andrzeja Dudy

  Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” zwrócił się do członków związku w naszym regionie o poparcie w drugiej turze wyborów prezydenckich kandydatury Andrzeja Dudy. – Pan prezydent Andrzej Duda jest gwarantem wysokiego poziomu dialogu społecznego, gwarantem tego, że głos pracowników, głos związkowców zostanie wysłuchany – czytamy w stanowisku ZR. 

  Czytaj więcej o: "Poparcie dla Andrzeja Dudy"

Publicystyka

Kanał RSS dla: Publicystyka
 • Najważniejsza jest wiarygodność

  Najważniejsza jest wiarygodność

  Najważniejsza jest wiarygodność

  Polscy pracownicy wiele zawdzięczają prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Czy się to komuś podoba, czy nie, jest to fakt nieulegający wątpliwości. Przed wyborami w 2015 roku jedną z czołowych deklaracji ówczesnego kandydata Andrzeja Dudy było obniżenie wieku emerytalnego, podwyższonego za czasów rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ta obietnica została dotrzymana.

  Czytaj więcej o: "Najważniejsza jest wiarygodność"
 • Zielona tarcza dla przedsiębiorców

  Zielona tarcza dla przedsiębiorców

  Zielona tarcza dla przedsiębiorców

  50 mln zł przeznaczy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na preferencyjne pożyczki na utrzymanie płynności finansowej dla przedsiębiorców. Mogą się o nie starać firmy, które realizują inwestycje proekologiczne i obawiają się utraty płynności finansowej. Program jest częścią rządowej Tarczy Antykryzysowej. 

  Czytaj więcej o: "Zielona tarcza dla przedsiębiorców"
 • Węgiel z importu jest tańszy? Liczby mówią co innego

  Węgiel z importu jest tańszy? Liczby mówią co innego

  Węgiel z importu jest tańszy? Liczby mówią co innego

  Polski węgiel od lat jest bardzo wygodnym chłopcem do bicia. Za każdym razem, gdy cena tego surowca na świecie spada, podnoszą się głosy o stratach generowanych przez górnictwo. W rzeczywistości w ostatniej dekadzie węgiel wydobywany w naszym kraju był znacznie tańszy od importowanego, a różnica cen pozwoliła spółkom energetycznym zarobić „na czysto” ponad 6 mld zł. 

  Czytaj więcej o: "Węgiel z importu jest tańszy? Liczby mówią co innego"
 • Ustalenie istnienia stosunku pracy

  Ustalenie istnienia stosunku pracy

  Ustalenie istnienia stosunku pracy

  W sporach o ustalenie istnienia stosunku pracy decydujące znaczenie zawsze mają rzeczywiste ustalenia stron, a nie treść spisanej pomiędzy nimi umowy.Jeśli w sprawie sądowej pracownik udowodni, że zawarta przez niego umowa miała wszystkie lub większość cech umowy o pracę, sąd powinien wydać wyrok, w którym ustali, że pomimo podpisania umowy zlecenia czy o dzieło, strony w rzeczywistości łączyła umowa o pracę.

  Czytaj więcej o: "Ustalenie istnienia stosunku pracy"

Chodzi o to zwłaszcza

Kanał RSS dla: Chodzi o to zwłaszcza
 • Dzień Psa

  Dzień Psa

  Dzień Psa

  Psy mają swoje zalety i wady. W wady często zdarza nam się wdepnąć. Natomiast zaletą psa jest to, że w przeciwieństwie do sporej grupy tzw. wyborców zwykle bezbłędnie wyczuwa złe zamiary człowieka, a w dodatku potrafi nie tylko odszczekać się, ale też odgryźć się swoim prześladowcom.

  Czytaj więcej o: "Dzień Psa"
 • Dam ci sera na pierogi

  Dam ci sera na pierogi

  Dam ci sera na pierogi

  Policjanci z Legnicy otrzymali zgłoszenie dotyczące dzika grasującego na jednym z osiedli. Dokładna treść zgłoszenia brzmiała następująco: „dzik zjadł dzieciom pierogi i warczał na nie”. Lokalne media doniosły, że dzielni mundurowi bezzwłocznie udali się na miejsce napaści rabunkowej i zatrzymali sprawcę.

  Czytaj więcej o: "Dam ci sera na pierogi"
 • Budowa cepa

  Budowa cepa

  Budowa cepa

  Alboś za naszym, alboś przeciw, bo zagłosowałeś nie na naszego. Proste? Proste jak budowa cepa. Dwa złączone rzemieniem kije. Jeden dłuższy, drugi krótszy. Trzymając za dłuższy, młóci się krótszym.

  Czytaj więcej o: "Budowa cepa"
 • Legendarne pingwiny z kultowego zoo

  Legendarne pingwiny z kultowego zoo

  Legendarne pingwiny z kultowego zoo

  W tej dekadzie jeszcze nie byliśmy w chorzowskim zoo, a wypadałoby, bo, jak donosi lokalna prasa, po 43 latach przerwy wróciły tam pingwiny. Maj co prawda był wyjątkowo chłodny, ale nie spodziewaliśmy, że aż tak.

  Czytaj więcej o: "Legendarne pingwiny z kultowego zoo"